Zmarszczki to nieunikniona konsekwencja starzenia się skóry. Nie oznacza to jednak, że trzeba się z nimi pogodzić i czekać aż staną się jeszcze bardziej widoczne. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej ze zmarszczkami można skutecznie walczyć – zmniejszyć ich widoczność i opóźnić powstawanie nowych. Jedną z metod, których warto spróbować, jest profesjonalne laserowe odmładzanie twarzy, dostępne w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Wyjaśniamy, jak działa laser na zmarszczki.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki powstają na skutek osłabienia naturalnego rusztowania skóry, które składa się z włókien kolagenowych i elastyny. Wraz z wiekiem ubywa też kwasu hialuronowego w skórze – substancji o właściwościach nawilżających i ujędrniających. Pod wpływem procesu starzenia skóra zaczyna się marszczyć i zapadać, powstają zmarszczki i zwiotczenia. Nie tylko sam upływ czasu działa destrukcyjnie na skórę. Proces starzenia przyspieszają takie czynniki, jak: nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne, palenie tytoniu, picie alkoholu, niewłaściwa pielęgnacja cery.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, celem zabiegów odmładzających jest pobudzenie naturalnych procesów naprawczych w skórze, które prowadzą do przebudowy kolagenu oraz zwiększonej produkcji elastyny i kwasu hialuronowego. Do takich zabiegów należy m.in. laserowe odmładzanie twarzy.

Laserowe odmładzanie twarzy – przebieg zabiegu

Zabieg laserowy na twarz przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. W zależności od użytego lasera i indywidualnego progu bólu stosuje się znieczulenie lub nie jest ono konieczne. Jednocześnie w trakcie zabiegu skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Po oczyszczeniu i dezynfekcji skóry lekarz powoli przesuwa głowicą lasera, kierując wiązkę energii w miejsca wymagające odmłodzenia.

Do odmładzania twarzy służą m.in. lasery frakcyjne. Mogą mieć one działanie ablacyjne lub nieablacyjne. Te pierwsze powodują uszkodzenia w wierzchniej warstwie skóry oraz w jej głębszych warstwach. Z kolei te drugie przenikają przez naskórek bez jego uszkadzania, a skupiają się na wewnętrznej warstwie skóry. Celem laserowego odmładzania twarzy w obu przypadkach jest stymulacja skóry do podjęcia procesów regeneracyjnych.

Jak działa laser na zmarszczki?

Wiązka lasera wnika w skórę, gdzie jest pochłaniana przez wodę znajdującą się w tkance. Dochodzi do podgrzania skóry, a następnie odparowania. W tkance powstają równomiernie rozmieszczone mikrouszkodzenia, które stanowią impuls dla skóry do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Następuje intensywna produkcja kolagenu i elastyny, które odbudowują ubytki tkankowe w miejscach zmarszczek. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.

Procesy zainicjowane podczas laserowego odmładzania twarzy odbywają się w naturalnym tempie, co oznacza, że na pojawienie się optymalnych efektów trzeba poczekać. Poprawa jędrności i elastyczności skóry następuje w ciągu 2-3 miesięcy.

Dla uzyskania widocznych i trwałych rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ich liczba i częstotliwość ustalane są przez lekarza podczas konsultacji. Seria zabiegów pozwala na uzyskanie długotrwałych i naturalnych efektów w postaci:

  • redukcji zmarszczek,
  • liftingu skóry,
  • poprawy kolorytu cery,
  • zmniejszenia rozszerzonych porów,
  • redukcji przebarwień.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

 

Author

Comments are closed.