Znaki drogowe pionowe są podstawowym elementem infrastruktury drogowej. Aby znak dobrze spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio zamocowany do podłoża. Jeszcze do niedawna w tym celu wykorzystywano prowizoryczne worki z piaskiem, betonowe bloki czy nawet felgi. Dzisiaj zarządcy dróg i firmy zajmujące się remontami stosują bardziej bezpieczne, funkcjonalne i przyjazne środowisku elementy – podstawy drogowe z recyklingu.

Z czego produkowane są podstawy drogowe z recyklingu?

Podstawy drogowe z recyklingu oferowane przez polskiego producenta powstają z odpadów poprodukcyjnych. Z izolacji zużytych przewodów elektrycznych powstaje granulat, z którego produkowane jest PVC – wysokiej jakości materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Bazy z PVC nie niszczeją pod wpływem kontaktu z promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami i wilgocią. Co ważne, materiał nie pęknie, jeśli najedzie na niego samochód.

Ekologiczne bazy wyróżniają się wysoką funkcjonalnością. Ich powierzchnia doskonale przylega do podłoża. Znak umieszczony w podstawie jest stabilny i czytelny, nie przekręca się i nie przewraca nawet podczas wietrznych, deszczowych dni. Bazy wyposażone są w uniwersalne otwory montażowe. Można wygodnie montować w nich znaki i tablice o zróżnicowanych wymiarach i konstrukcji. W sprzedaży znajdują się bazy w dwóch rozmiarach.

Podstawy drogowe jako elementy stałe i czasowe

Solidne bazy pod znaki drogowe mogą być elementem zabezpieczającym stałe znaki oraz oznaczenia tymczasowe. Podstawy, które można sprawnie przetransportować i rozstawić w dowolnym miejscu, znajdują szerokie zastosowanie. Używane są między innymi do:

  • wygradzania powierzchni wyłączonej z ruchu;
  • wyznaczania nowych pasów ruchu;
  • podtrzymywania wielkogabarytowych tablic informacyjnych;
  • budowy ogrodzeń tymczasowych;
  • rozdzielania dwóch pasów ruchu;
  • zabezpieczania placów budowy i przestrzeni eventowych.

Przemyślana, modułowa konstrukcja baz sprawia, że są one uniwersalne. Można bez większego wysiłku i bez użycia narzędzi łączyć je w rozbudowane platformy przystosowane do dużych, ciężkich tablic. Bazy można układać jedna na drugiej, co ułatwia ich transport i przechowywanie.

Author

Comments are closed.