Niebieska kuchnia połączona z salonem to bardzo wygodne rozwiązanie, które można zastosować nawet w malutkich mieszkaniach. Pamiętajmy o tym, aby mimo wszystko postawić umowną granicę, dzięki której będziemy mogli zaznaczyć, gdzie zaczyna się salon, a gdzie kuchnia.

Niebieska kuchnia i jej granica

Niebieska kuchnia może zostać oddzielona przy pomocy barku, który jednocześnie może pełnić funkcję mini blatu roboczego, czy też miejsca do jedzenia. Koło barku warto ustawić krzesła na wysokich nogach, czyli hokery. Aczkolwiek nie powinno się ich ustawić od strony, gdzie jest kuchnia. Ich miejsce będzie z drugiej strony – już w salonie. Drugi sposób na oddzielenie takiej kuchni to szklana ściana, która może zajmować połowę długości pomiędzy salonem i kuchnią. Szklana ściana może zostać ustawiona z jednej strony lub na takich samych długościach, po obydwu stronach ścian. Trzeci sposób na ustalenie umownej granicy to stół do jedzenia. Wielkość stołu zawsze należy uzależnić od ilości domowników, jacy na stałe mieszkają w danym miejscu. 

Niebieska kuchnia i rozstaw mebli

Niebieska kuchnia powinna zostać ustawiona w odpowiednim kształcie, dzięki czemu będzie można cieszyć się wygodą i funkcjonalnością. Do wyboru mamy meble, które mogą zostać ustawione w sposób jednorzędowy, dwurzędowy, jak również w kształcie litery U, G i L. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze dla naszej kuchni? To wszystko zależy od tego jakie wymiary dokładnie ma nasza kuchnia. Odpowiednie rozstawienie mebli można przedyskutować z profesjonalnym architektem wnętrz. 

Author

Comments are closed.