Wybór garnków i patelni nie powinien być dziełem przypadku – od jakości wybranych produktów do kuchni zależy łatwość i szybkość gotowania. Współcześnie bez trudu znaleźć można wysokiej jakości garnki i patelnie – odznaczają się one nie tylko trwałymi materiałami, ale również eleganckim wyglądem.

Funkcjonalne patelnie – co musimy o nich wiedzieć?

Nowoczesne patelnie znacząco różnią się od patelni znanych jeszcze sprzed dekady. Są lekkie, funkcjonalne, trwałe i pozwalają na wygodniejsze smażenie. Jak to możliwe? Tajemnica tkwi przede wszystkim w materiałach – patelnie tworzone są z innowacyjnych stopów, dzięki którym finalna waga nie jest wysoka. Atutem są oczywiście też powłoki, które wyściełają dno patelni – w tym celu wykorzystywany jest teflon, ale również powłoki ceramiczne. Dzięki powłokom możliwe jest smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co znacząco przekłada się na kaloryczność potrawy. Powłoki sprawiają również, że minimalizowane jest ryzyko przypalania potraw. Dodatkowo dzięki powłokom samo smażenie jest znacznie prostsze i szybsze. Jaka patelnia do naleśników okaże się najlepsza? Z pewnością warto postawić na patelnię o niskich brzegach, aby możliwe było wygodne obracanie naleśnika. Rekomendowane jest wykorzystane patelni z innowacyjnymi powłokami.

Garnki, które umożliwią wygodniejsze gotowanie

Na polskim rynku dostępne są również nowoczesne garnki, które zaskoczą pod wieloma względami. Współcześnie najchętniej kupowane garnki to modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na wysoką temperaturę czy na korozję. Wielowarstwowe dno takiego garnka wyposażone jest w specjalny dysk – jego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Komplety garnków uzupełnione są o doskonale przylegające pokrywki, wykonane ze szkła hartowanego. Komplety mogą składać się z kilku lub kilkunastu elementów.

 

 

Author

Comments are closed.