Depilacja skóry w XXI wieku jest codziennością. Dziś zdecydowana większość osób decyduje się na używanie depilatorów, żyletek czy pianek do golenia niż wcześniej. Niestety owe metody depilacji bywają problematyczne. Skóra często jest podrażniona, a niewielkie włoski bardzo szybko wydostają się z jej powierzchni. Depilacja laserowa jest rozwiązaniem tych problemów! Polega na naświetlaniu skóry i zlikwidowaniu problemu ciągle odrastającej skóry. W jaki sposób się to dzieje?

Podstawowe zasady depilacji laserowej

 

Zasady depilacji laserowej dotyczą dobrego podejścia do klienta i poinformowania go o przebiegu depilacji laserowej. Cała magia tkwi w laserze, który styka się z powierzchnią skóry emitując światło o odpowiedniej długości fali i mocy. Przed naświetlaniem nakłada się żel chłodzący, który łagodzi podrażnienia i ułatwia poślizg lasera. Dzięki temu depilacja może przebiegać o wiele przyjemniej i szybciej. Światło lasera trafia do wnętrza skóry właściwej, w której barwnik skóry (melanina) przejmuje energie. Przekształcenie owej energii świetlnej w cieplną nazywane jest procesem termogenezy. Oznacza to nagrzanie skóry (stąd efekt zaczerwienienia i lekkiego pieczenia w trakcie zabiegu) i zniszczenie cebulki włosowej. Jeżeli zostanie zniszczona w odpowiednim momencie nie zregeneruje się co będzie prowadzić do zaniechania produkcji włosów, których nie trzeba będzie golić!

Sprawdź: Depilacja laserowa Warszawa

Wszystko wygląda bardzo kusząco. Jedynym minusem jest konieczność bycia nieco cierpliwym i regularnym. Bowiem aby efekt był długotrwały klient musi regularnie uczęszczać na sesje zabiegowe nawet przez 9 tygodni. Jednak komfort jaki dostarcza depilacja laserowa jest nieoceniony!

Depilacja laserowa Warszawa

 

Zdecydowanie jednym z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzanym w XXI wieku jest depilacja laserowa. Warszawa to stolica kraju, w której aż roi się od salonów depilacyjnych. Jednak warto wybrać te z sprawdzonymi opiniami i dobrą renomą. Przykładem może być sieć salonów depilacja.pl!

Author

Comments are closed.