Krew jest źródłem jednej z najcenniejszych substancji odmładzających, wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne w skórze, które prowadzą do wygładzenia zmarszczek, nawilżenia i odżywienia. Na czym polega zabieg i jakie są jego zalety?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi poprzez jej odwirowanie i zagęszczenie. Znalazło zastosowanie w medycynie estetycznej dzięki silnym właściwościom regenerującym. Osocze wprowadza się do skóry metodą mezoterapii igłowej. Zabieg ten potocznie nazywany jest wampirzym liftingiem i można skorzystać z niego w dobrych klinikach medycyny estetycznej, m.in. w Klinice Beauty Skin na Żoliborzu. Jego celem jest odmłodzenie skóry poprzez rewitalizację, ujędrnienie, poprawę elastyczności, odżywienie, rozświetlenie. Osocze bogatopłytkowe zapewnia skórze nawilżenie i zapobiega utracie wody.

Innowacyjna mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to procedura, która powinna zostać wykonana przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista najpierw pobiera niewielką ilość krwi od pacjenta, a następnie umieszcza probówkę w wirówce, aby uzyskać leczniczy koncentrat płytek krwi. Kolejnym etapem jest iniekcja uzyskanego preparatu przy pomocy bardzo cienkiej igły. Po wprowadzeniu osocza bogatopłytkowego do skóry właściwej w obszarze zabiegowym kumulują się płytki krwi oraz czynniki wzrostu, które napędzają procesy regeneracyjne, zachodzące w tkankach.

Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Specjaliści zalecają najczęściej 3-4 powtórzenia. Później warto regularnie zgłaszać się na zabiegi przypominające z częstotliwością raz na pół roku. Terapia osoczem bogatopłytkowym przywraca skórze naturalną, młodzieńczą kondycję.

Po wampirzym liftingu może pojawić się zaczerwienienie oraz drobne ślady po ukłuciach. W miejscu iniekcji może pojawić się również tymczasowy obrzęk. Pacjent może odczuwać mrowienie, szczypanie, pieczenie. Efekty uboczne po kilku dniach ustępują, a skóra prezentuje się coraz lepiej.

Zalety osocza bogatopłytkowego

Największą zaletą zastosowania osocza bogatopłytkowego jest odmładzanie poprzez wspomaganie procesów regeneracyjnych w skórze. Dzięki temu widocznie poprawia się kondycja cery, a proces starzenia zostaje spowolniony. Efekty odmładzania twarzy osoczem bogatopłytkowym są bardzo naturalne. Cera jest rozświetlona, a zmarszczki znacznie mniej widoczne.

Wampirzy lifting sprawdza się nie tylko jako odrębna terapia, ale też jako element zabiegów łączonych. Wspomaga działanie zabiegów laserowych oraz innych procedur o działaniu odmładzającym. Co ciekawe, osocze bogatopłytkowe można zastosować nawet na skórę głowy – w celu zahamowania łysienia i pobudzenia wzrostu włosów.

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem w pełni naturalnym. Ponieważ preparat pochodzi z własnej krwi pacjenta, ryzyko wystąpienia alergii czy innej niepożądanej reakcji jest znikome. Zabieg osoczem bogatopłytkowym dedykowany jest nie tylko osobom dojrzałym, ale również tym, które chcą spowolnić proces starzenia się skóry i oddalić w czasie moment pojawienia się pierwszych zmarszczek.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej? Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Author

Comments are closed.