Meble ogrodowe nieustannie narażone są na kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać ich strukturę. Niewłaściwie pielęgnowane krzesła czy stoliki pod wpływem wilgoci i promieniowania UV mogą pęcznieć, pękać, tracić swoją barwę, a ich malowana powierzchnia może nieestetycznie się łuszczyć. Na zniszczenia szczególnie narażone są komplety wyprodukowane z naturalnych materiałów – wikliny, bambusa, drewna, rattanu. Dzisiaj pod lupę weźmiemy modne w tym sezonie modele rattanowe. Jak dbać o meble z rattanu? Sprawdź!

Meble z rattanu piękne na długie lata

Wbrew pozorom meble z rattanu nie wymagają szczególnej troski o ich strukturę. Podstawą ich codziennej pielęgnacji jest usuwanie z ich powierzchni kurzu przy pomocy miotełki, szczotki nylonowej albo ryżowej. Jeśli to nie wystarcza, możesz usunąć z mebli plamy, trąc je delikatnie ściereczką nasączoną wodą z mydłem lub delikatnym środkiem myjącym. Zanim ponownie użyjesz fotela czy stolika, powinien dokładnie wyschnąć.  Meble z rattanu, podobnie jak inne modele z naturalnych surowców, „nie lubią” wilgoci. Pamiętaj o tym, aby podczas załamania pogody przenosić ulubiony komplet pod zadaszenie. 

Meble z rattanu zimą

W okresie jesienno-zimowym komplet wyplatany z egzotycznego surowca należy zabezpieczyć w suchym, przewiewnym i chłodnym miejscu, na przykład piwnicy lub garażu. Przed kolejnym sezonem zaleca się zaimpregnowanie plecionki specjalnym środkiem zwiększającym odporność mebli na wodę i promieniowanie UV. Nowoczesne preparaty dostępne są w formie wygodnych w użyciu sprayów, więc cały zabieg jest prosty. Możesz mieć pewność, że zadbany komplet wysokiej jakości (na przykład meble rattanowe Vimine) będzie w nienagannym stanie służył Ci przez długie lata.

Author

Comments are closed.