Nigdy nie jest za późno, aby zapisać się na lekcje jazdy konnej! Jeździectwo jest jedną  z nielicznych dyscyplin, które możemy uprawiać niezależnie od swojego wieku. Ty również planujesz spełnić swoje marzenie i zapisać się do szkółki? A może chcesz zaszczepić miłość do pięknego, elitarnego sportu w swoim dziecku? Nie mogłeś trafić lepiej! Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom stojącym przed wyzwaniem, jakim jest skompletowanie stroju do jazdy konnej. Jakie produkty oferuje każdy dobry sklep jeździecki? Sprawdź!

Sklep jeździecki: solidne zabezpieczenie głowy

Sklep jeździecki oferuje swoim klientom dwa typy nakryć głowy: kaski i toczki. Znacznie lepszą ochronę zapewniają solidne, wykonane z poliwęglanu kaski z regulacją pozwalającą dopasować je do budowy anatomicznej użytkownika. Dobre kaski są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Wnętrze skorupy pokryte jest gąbczastym wkładem wchłaniającym pot i zwiększającym amortyzację. Najlepszym potwierdzeniem jakości danego modelu jest atest. Renomowani producenci oferują klientom wyłącznie kaski spełniające rygorystyczne normy CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.

Wygodny strój

Każda osoba dosiadająca konia powinna zadbać o swoją wygodę. Nie musisz inwestować w drogi, wieloelementowy komplet. Na początek wystarczy zestaw składający się z bryczesów i sztybletów, czyli stosunkowo wąskich butów z gładką podeszwą i niewielkim obcasem zapewniającym znajdującej się w strzemieniu stopie stabilność. Bryczesy są doskonałym zamiennikiem klasycznych spodni sportowych. Nogawki pozbawione są szwów po wewnętrznej stronie ud, dzięki czemu nie powodują bolesnych otarć. Dzięki skórzanym lub silikonowym wstawkom (tak zwanym lejom) zwiększają przyczepność jeźdźca. W sprzedaży znajdują się modele zimowe i standardowe.

Author

Comments are closed.