Zmiany skórne dotykają każdego z nas, jednak te występujące na twarzy są najbardziej uciążliwe – mówią pacjenci gabinetów kosmetycznych i dermatologicznych. Wśród największych problemów wymienia się tu blizny pochorobowe, przebarwienia oraz zmarszczki. Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala na skuteczną walkę z nimi. Jak działają lasery kosmetyczne i medyczne?

Lasery kosmetyczne i medyczne jako sposób na gładką skórę!

Szukając skutecznych metod na wygładzenie, odmłodzenie i poprawienie wyglądu naszej skóry twarzy warto zainteresować się nowoczesną medycyną. Lasery kosmetyczne i medyczne stosowane w gabinetach zabiegowych to dzisiaj rozwiązanie, które daje nam najlepsze efekty! Lasery jeszcze do niedawna kojarzone były z salami operacyjnymi – dzisiaj lasery frakcyjne wykorzystywane są szeroko w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jak mogą nam pomóc?

Doskonałym przykładem działania lasera jest laser frakcyjny. Lasery kosmetyczne i medyczne SHAR-POL tego typu emitują wiązkę światła o określonej długości, która wnika w skórę i podgrzewa zawartą w komórkach wodę. W wyniku podgrzania wody i uszkodzenia komórki inicjowane są procesy regeneracyjne. Działanie laserem jest ściśle określone: laser ma za zadanie stworzenie kontrolowanych uszkodzeń, dzięki którym możliwe stanie się wytworzenie nowych włókien kolagenowych. Sam zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od potrzeb. Wcześniej skóra jest odpowiednio znieczulana, więc sam zabieg nie jest bolesny.

Kiedy lasery kosmetyczne i medyczne sprawdzają się najlepiej?

Lasery kosmetyczne i medyczne sprawdzają się w zabiegach odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu, pozwalają na spłycanie zmarszczek oraz na usuwanie zmian skórnych, takich jak włókniaki czy brodawki. Lasek pozwoli również na zmniejszenie rozszerzonych porów. 

Author

Comments are closed.