Większość kobiet na co dzień ma perfekcyjny manicure. Minęły czasy, kiedy to paznokcie malowało się w domu zwykłym lakierem, a po paru godzinach widoczne były odpryski i uszkodzenia. Obecnie jest wiele metod dających długotrwały efekt, a jedną z nich jest metoda akrylowa zdobienia paznokci. Komu jest polecana?

Manicure akrylowy – czy warto?

Każda pani, która ma kruche i krótkie paznokcie, powinna zdecydować się na manicure wykonany metodą akrylową. Akryl jest doskonałym preparatem, który zabezpiecza płytkę paznokcia, a efekt utrzymuje się nawet przez miesiąc. Cały zabieg nie jest skomplikowany. Nie trzeba także używać lampy UV, co dodatkowo przyspiesza i obniża koszty zabiegu.

Można umówić się na wizytę do studia kosmetycznego, a także samodzielnie w domu wykonać manicure. Akryl wygląda bardzo ładnie i elegancko, a paznokcie można przedłużyć i wystylizować w dowolny sposób.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci krok po kroku

Zanim przystąpi się do malowania paznokci, należy je odpowiednio przygotować. Na początku należy zdecydować, czy paznokcie będą przedłużane, czy akryl pokryje naturalną płytkę. W przypadku przedłużenia należy zaopatrzyć się w tipsy lub specjalne szablony. Jeśli paznokcie mają piękny kształt i długość, to wystarczy je odpowiednio przypiłować.

Płytka paznokcia musi zostać zmatowiona, a następnie należy użyć cleanera. Jeśli akryl ma być nałożony na naturalną płytkę, to należy użyć specjalnej bazy, czyli primera. Jeśli nakładane są tipsy lub szablon, to ich powierzchnię należy zmatowić także. Następnie nakłada się pędzelkiem równomiernie akryl i czeka, aż wyschnie. Na koniec można jeszcze użyć pilnika i nadać odpowiedni kształt paznokciom.

Jak usunąć manicure akrylowy?

Z racji tego, że paznokcie pokryte akrylem są bardzo mocne i wytrzymałe, to ściągnięcie takiego manicure wymaga wprawy i użycia odpowiednich środków. Przede wszystkim najlepiej jest sięgnąć po aceton. Należy jednak uważać i nie wdychać go, bo można uszkodzić błony śluzowe.

Aceton należy wlać do szklanego pojemnika i moczyć w nim paznokcie przez przynajmniej 30 minut. Co pewien czas warto wyciągnąć rękę i sprawdzić, czy akryl odchodzi od płytki paznokcia. Najlepiej jest użyć drewnianego patyczka. Po usunięciu całego akrylu paznokcie należy oczyścić dokładnie i spiłować pozostałości. Bardzo ważna jest delikatność podczas wykonywania tych czynności, gdyż można szybko uszkodzić płytkę. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to lepiej jest udać się do kosmetyczki, która ma wprawę i przeprowadzi cały zabieg szybko i skutecznie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.