Domowa kuchnia jest nie tylko miejscem przygotowywania posiłków – to również przestrzeń, gdzie spotykamy się z domownikami, podajemy posiłki, kawę. Odpowiednia aranżacja jest niezwykle ważna. Co warto wiedzieć o meblach kuchennych oferowanych przez topowych projektantów?

Kolekcje meblowe – czym zaskoczą?

Stworzenie funkcjonalnej kuchni zawsze rozpoczyna się od dokładnego wymierzenia pomieszczenia czy miejsca gdzie ma powstać aneks, kolejno ustalenie elementów problematycznych. Projekt tworzony jest na podstawie wybranej, gotowej kolekcji meblowej. Kolekcje takie zaskoczą ilością elementów – znaleźć w nich można zarówno szafki stojące i wiszące, regały, słupki, kosze cargo. Elementem, którego nie może zabraknąć w nowoczesnych kompletach meblowych są meble pod zabudowę – dzięki nim możliwe jest ukrycie sprzętów takich jak piecyk, lodówka czy zmywarka i uzyskanie nowoczesnej, spójnej zabudowy. Meble kuchenne tworzone są z trwałych płyt meblowych – materiał ten nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie. Dodatkowo płyty pokrywa się laminatami, lakierem czy akrylem.

Czy biel jest odpowiednia do kuchni?

Wiele osób wybiera białe kuchnie – połysk i jasne kolory sprawiają, że biel to idealne rozwiązanie do kuchni małych czy też wąskich i podłużnych. Białe meble kuchenne idealnie wpisują się w styl nowoczesny, minimalistyczny czy skandynawski i pozwalają na wykreowanie niebanalnej przestrzeni, którą zmieniać można w prosty sposób przy pomocy odpowiednich dodatków. Białe meble mogą również być wykorzystane w duecie z innym kolorem: ciekawym połączeniem kolorystycznym jest biel oraz kolor kawy z mlekiem czy też biel i zieleń w odcieniu mięty. Biały kolor to także cecha charakterystyczna kuchni klasycznych i prowansalskich – tu jednak meble nie są lśniące i gładkie, a matowe i zdobione frezami, przeszkleniami, szprosami.

Author

Comments are closed.