Polacy pracujący za zachodnią granicą mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne zarobki, ale również dodatki do pensji. Jednym z najczęściej pobieranych świadczeń jest Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny. Ile wynosi Kindergeld w tym roku? Jakie warunki trzeba spełniać, aby otrzymać pomoc finansową? Sprawdź!

Ile wynosi Kindergeld? Sprawdzamy!

Kindergeld to zasiłek rodzinny wypłacany każdego miesiąca osobom wychowującym co najmniej jedno dziecko. O wsparcie finansowe mogą ubiegać się wszyscy rodzice zatrudnieni w Niemczech i odprowadzający tam podatki, pracownicy sezonowi i kontraktowi, przedsiębiorcy oraz osoby zatrudnione w Niemczech i odprowadzające składki ubezpieczeniowe w Polsce. Najważniejszym krytereium jest posiadanie statusu nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego.

Ile wynosi Kindergeld? Wysokość kwoty wpływającej każdego miesiąca na konto uzależniona jest od liczby dzieci w danym gospodarstwie domowym. W tym roku na pierwsze i drugie dziecko otrzymuje się 219 €, na trzecie 220 €, a czwarte i kolejne – 250 €. Dodatek przysługuje dzieciom niepełnoletnim oraz tym, które nie przekroczyły 25. roku życia i wciąż się uczą.

Szansa na zaległe pieniądze

Niestety, nie każdy Polak pracujący za granicą jest świadomy przysługujących mu praw. Przez niewiedzę przegapiłeś szansę na dodatkowe pieniądze dla swoich dzieci? Nic straconego! Niemieckie prawo działa na korzyść pracownika. Możesz ubiegać się o wypłacenie zaległego świadczenia za okres minionych sześciu miesięcy. Co ważne, bariera językowa albo odległość nie muszą być przeszkodą. W Polsce dużą popularnością cieszą się biura zajmujące się rozliczaniem podatków i uzyskiwaniem świadczeń dla Polaków pracując za granicą.

 

 

Author

Comments are closed.