Kiedy zastanawiamy się nad wyborem zapachu perfum powinniśmy z pewnością zastanowić się nad porą roku, naszym wiekiem oraz stylem jaki lubimy.

Warto zwrócić uwagę iż w porach letnich, wiosennych będziemy chętnie wybierali zapachy lekkie, przykładowo cytrusowe, w zimie czy też jesienią ciekawy może okazać się zapach nieco bardziej ostry i wyrazisty. Z pewnością osoby młode używają nieco innych perfum niż osoby starsze, stawiają na lekkość, w tym przypadku mogą być to zapachy cytrusowe, kwiatowe w przypadku kobiet. Naturalnie powinniśmy zwracać uwagę na nuty które są warte są perfumach, tak aby wybrać najciekawszy zapach który będzie do nas pasował.

Jak właściwie przetestować perfumy?

Z pewnością powinniśmy przetestować zapach przykładowo w perfumerii, możemy rozpylić perfumy na naszej dłoni, dobrym pomysłem będzie nadgarstek, lub też szyja. Oczywiście powąchanie perfum od razu po rozpyleniu nie da nam odpowiedzi jaki jest to zapach, na początku perfumy muszą się nieco ulotnić. Dopiero po około 30 minutach lub też po godzinie uzyskamy zapach który będzie z nami przez cały dzień. Oczywiście możemy skorzystać z różnego rodzaju testerów, obecnie perfumerie pozwalają testować wiele różnych zapachów. Mogą być to oczywiście perfumy znanych firm, takich jak Dior, Chanel, Armani, jak również wiele innych marek mniej znanych które również produkują wyjątkowej jakości zapach. Z pewnością panowie wybierają bardziej wyraziste zapachy, może być to zapach ziemi, kory, drzew oraz mchu. Z pewnością w perfumach męskich rzadziej występują nuty kwiatowe, bardziej popularne będą nuty cytrusowe, pomarańcza, cytryna oraz limonka. Oczywiście każde perfumy to mieszanka różnych nut zapachowych, które zostały przygotowane przez najlepszych specjalistów w branży. Dzięki temu każdy rodzaj perfum będzie unikalny, będzie posiadał swój własny niepowtarzalny charakter. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na intensywność zapachu, niektóre osoby wolą wybrać wodę perfumowaną, która będzie nieco krócej utrzymywała się na naszej skórze. Będzie to zapach trochę mniej wyczuwalny, jednak w przypadku kiedy używamy go na co dzień zbyt mocne perfumy nie zawsze są dobrym pomysłem. Bardzo interesującym zapachem jest noa by cacharel, są to perfumy zamknięte w charakterystycznej przezroczystej fiolce, która ma kształt kuli, są to perfumy które cechują się zapachem kwiatowo-korzennym, możemy wyczuwać tutaj lilie, róże, konwalie, dodatkowo użyty jest także cedr, drzewo sandałowe oraz wanilia. Całość dopełnia zapach kawy oraz białego piżma. Panie docenią tego rodzaju zapach który charakteryzuje się świeżością, z pewnością jest bardzo kobiecy i elegancki.

Author

Comments are closed.