Wiele osób jest przekonanych, że tusze do drukarek nie zasychają. Nic bardziej błędnego. Każdy z nich może zaschnąć i stać się nie do użytku. Tak samo jest w przypadku Canon Pixma TS5150 tusz. Zdarza się to jednak bardzo rzadko i jest wynikiem błędów użytkownika drukarki. Jeśli ich nie ma, ryzyko zaschnięcia tuszu do drukarki praktycznie nie istnieje.

Przechowywanie Canon Pixma TS5150 tusz

Błędy można popełnić już przy przechowywaniu Canon Pixma TS5150 tusz. Jeśli nie jest założony do drukarki, powinien być przechowywany w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu. Otwarte opakowanie znacznie zwiększa ryzyko zaschnięcia pojemnika na tusz.

Canon Pixma TS5150 tuszu nie powinno też się przechowywać w bardzo ciepłym miejscu. Niewskazane jest przechowywanie przy grzejnikach oraz w miejscach, gdzie może przez długi czas padać na tusze światło słoneczne. Wysoka temperatura bowiem znacznie zwiększa ryzyko zaschnięcia tuszu. Najlepiej więc przechowywać tusze w chłodnym, zacienionym miejscu – na przykład w zamkniętej szafce.

Zaschnięcie tuszu w drukarce

Zaschnięcie tuszu w drukarce zdarza się dość często. Powody takiej sytuacji są dwa. Pierwszy to drukarka stojąca w bardzo ciepłym miejscu. Nigdy więc nie powinna ona na stałe stać w pobliżu grzejnika czy innego źródła ciepła.

Drugi powód zasychania pojemników na tusz w drukarce wynika z jej nieużywania. Wystarczy – na przykład – przez miesiąc nie wykonać żadnego wydruku i można wręcz mieć pewność, że tusz w drukarce zaschnie. Oczywiście nie cały. Zasycha tylko ten, który znajduje się w kanalikach głowicy drukującej. Drukowanie jednak staje się w takiej sytuacji niemożliwe. Nigdy więc nie należy pozostawiać drukarki z tuszami i nie używać. Wskazane jest wykonanie choćby jednego wydruku co najmniej raz na kilkanaście, a najlepiej raz na kilka dni. Oczywiście regularnie też warto uruchamiać w drukarce opcje czyszczenia.

Jakość ma znaczenie

Warto pamiętać, że zasychanie tuszu jest szybsze, jeśli jego jakość jest niższa. W przypadku tuszy oryginalnych zawsze jest wysoka, więc ryzyko zasychania jest niskie, pod warunkiem oczywiście właściwego obchodzenia się z pojemnikiem na tusz. Inna sytuacja jest w przypadku tuszy zamienników. Te, które produkowane są przez firmy nieprzywiązujące uwagi do jakości tuszu, mogą zasychać dużo szybciej. Jeśli więc decydujemy się na tusze zamienniki, zawsze warto stawiać na tusze znanych firm i unikać tych, które są nieznane i – na przykład – sprzedają zamienniki w zastanawiająco niskich cenach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie canon pixma ts5150 tusz.

Author

Comments are closed.