Według udostępnionych danych, w ubiegłym roku doszło do udzielenia rekordowej ilości kredytów hipotecznych przez polskie banki. Kupno nieruchomości na kredyt jest bardzo popularną formą finansowania. Na podpisanie umowy z bankiem najczęściej decydują się małżonkowie budujący wspólną przyszłość. Niestety, nierzadko zdarza się, że po kilku czy kilkunastu latach wspólnego życia małżonkowie decydują się  na rozwód. W takiej sytuacji niespłacony kredyt okazuje się sporym problemem. Jak rozwiązać tą kwestię? Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak się rozwieść z kredytem hipotecznym!

Jak się rozwieść z kredytem hipotecznym? Sprawdzamy!

Zastanawiasz się, jak się rozwieść z kredytem hipotecznym? Przede wszystkim, pamiętaj, że zakończenie małżeństwa nie oznacza nieważności umowy kredytowej. Raty powinny być spłacane zgodnie z harmonogramem, niezależnie od sytuacji osobistej kredytobiorców. Każda strona nadal musi opłacać raty, nawet wtedy, gdy drugi z małżonków tego nie robi. Jeśli jedna strona zaniedba obowiązek, drugi współmałżonek również będzie ponosił konsekwencje. W takiej sytuacji poszkodowana strona może skorzystać z mediacji w celu pozasądowego rozwiązania sporu lub wytoczyć powództwo o zwrot nadpłaconych rat kredytu.

Konsultacja z prawnikiem

Wizja rozwodu i związana z nim konieczność dopilnowania wielu spraw formalnych budzi obawę i lęk. Aby zminimalizować stres i maksymalnie ułatwić sobie przejście przez niełatwy etap, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym będzie nieocenionym wsparciem na wszystkich etapach postępowania i kompleksowo zajmie się wszystkimi sprawami związanymi z rozwodem, również kredytem.

 

 

Author

Comments are closed.