Buty SPD mogą osiągać zawrotne ceny, szczególnie wtedy gdy bierze się pod uwagę modele drogie i profesjonalne. Warto wiedzieć, które z nich będą najlepszym wyborem dla osób zaczynających przygodę z kolarstwem.

Do czego służą buty SPD?

Na początku należy wyjaśnić do czego służą tego typu buty. Każdy kto ma rower z pedałami zatrzaskowymi, powinien wiedzieć, który system jest najlepszy. Oczywistym wyborem są buty oraz pedały SPD. Konstrukcja takich pedałów opiera się na zatrzasku, który umożliwić może bardzo stabilne i trwałe połączenie buta z pedałem. Jest to możliwe, ponieważ japońska firma stworzyła bardzo mocny mechanizm blokujący. W bucie takim jest bloczek, który należy mocować w mechanizmie w pedale. Jest to bardzo podobne rozwiązanie do tego, które spotkać można w nartach. Wiele osób zainteresowanych jazdą na rowerze zastanawia się czy warto inwestować w tego typu obuwie. Odpowiedź jest bardzo prosta. Tak, warto ponieważ tego typu buty dostępne są w wielu wariantach. Niektóre z nich są dostępne w bardzo okazyjnych cenach.

Czy warto sięgać po buty SPD?

Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ buty takie to nie tylko inwestycja, lecz również opanowanie specjalnych technik. Koszt najtańszych modeli zaczyna się od 200zł. Do tej ceny należy doliczyć również zakup pedałów. Te mogą być droższe niż buty, co może przyczynić się do tego, że wiele osób rezygnuje z inwestycji. Warto nadmienić, że w Polsce istnieje bardzo duży rynek wtórny, na którym znaleźć można wiele ciekawych modeli dostępnych w okazyjnych cenach. Osoba, która zdecyduje się na zakup tego typu butów musi być świadoma tego, że nie są one przystosowane do chodzenia po gruncie. Jeśli więc użytkownik musi schodzić z roweru w czasie przejażdżki, musi on mieć ze sobą zapasową parę butów. Oczywiście posiadanie butów SPD niesie za sobą więcej korzyści. Główną z nich jest to że stopy łączą się stabilnie z obuwiem, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie pracy nóg do nadania prędkości jednośladowi. Jak wiadomo pedałując w butach SPD nie tylko pcha się pedały do dołu, ponieważ uchwyty pozwalają również ciągnąć buty do góry. Wybierając buty SPD firmy Shimano ma się pewność, że w czasie jazdy wykorzystuje się swoją siłę. Wybierając tego typu obuwie warto zapoznać się z opiniami ekspertów oraz użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup, ponieważ daje to pewność, że zakup będzie przemyślany, a otrzymany towar będzie zgodny z przeznaczeniem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty spd.

Author

Comments are closed.