Z pomocy adwokatów korzystamy coraz częściej – i nie jest to związane wyłącznie z rozprawami na sali sądowej. Adwokaci okazują się być bardzo pomocni w zakresie doradztwa, które odbywa się w zaciszu ich gabinetów. Do adwokatów przychodzimy po porady prawne, ale też z prośba o wyjaśnienie skomplikowanych pism czy pozwów.

Adwokat w czasie rozwodu – czy jest przydatny?

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie adwokata, aby ten czuwał nad przebiegiem ich rozwodu. Zdecydowana większość rozwodów to dzisiaj nie tylko walka o rozwiązanie związku małżeńskiego, ale też walka o opiekę nad dziećmi czy też o zgromadzony wspólnie majątek. Sprawy takie mogą ciągnąć się miesiącami, dodatkowo utrudnia kwestię fakt, że małżonkowie nie są skorzy do współpracy między sobą – przekazuje kancelaria adwokat-katowice.pl. Sprawy sądowe mogą być kierowane również do mediatorów, których zadaniem jest próba porozumienia się z małżonkami oraz wypracowanie wspólnych stanowisk, które pozwolą na sprawniejszą pracę sądu i szybsze orzeczenie wyroku. Adwokat obecny przy rozwodzie to również wsparcie emocjonalne dla klienta – psychologowie podkreślają, że rozwody to jedne z najbardziej stresujących sytuacji w naszym życiu. Towarzystwo adwokata na sali sądowej pozwoli poczuć się znacznie pewniej.

Zatrudniamy adwokata – co musimy wiedzieć?

Chcąc zatrudnić adwokata, przede wszystkim musimy znaleźć specjalistę z danej dziedziny prawa. Kolejno adwokat musi zapoznać się z naszą sprawa i bezstronnie ją ocenić. To także moment, kiedy adwokat określa nasze szanse na powodzenie w sądzie i wskazuje elementy, które działają na naszą niekorzyść. Zadaniem adwokata na Sali sądowej jest przede wszystkim dbanie o nasze dobre imię oraz odwodzenie nas od kroków, które mogą pogorszyć nasza sytuację prawną.

 

Author

Comments are closed.