Jak stworzyć przytulny taras w ogrodzie, gdzie można będzie odpoczywać w tracie ciepłej wiosny i upalnego lata? Okazuje się, że wystarczą odpowiednie meble oraz pergola, która wyznaczy przestrzeń wypoczynkową. Jak zaaranżować takie miejsce?

Przytulny taras w ogrodzie z wygodnymi meblami

Podstawą w wypoczynku na tarasie czy w ogrodzie są meble – powinny być one dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Najchętniej kupowanymi są dzisiaj komplety technorattanowe – ceni się je przede wszystkim za wysoką trwałość, elegancję oraz szeroki wybór. Meble technorattanowe kapitalnie sprawdzają się zarówno w ogrodach, na tarasach, ale też na balkonach czy werandach. Są projektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami, przez co idealnie wypełnią aranżacje industrialne, skandynawskie czy minimalistyczne. Przytulny taras w ogrodzie warto uzupełnić o komplet wypoczynkowy, składający się z obszernej sofy oraz niskiego, szerokiego stolika. Ciekawym rozwiązaniem okaże się też fotel wiszący kokon, we wnętrzu którego ukryjemy się przed podmuchami wiatru, silnym słońcem. Fotel taki pozwoli swobodnie bujać w obłokach i oderwać stopy od ziemi!

Jak zadaszyć przytulny taras w ogrodzie?

Najlepszym sposobem na ochronę przed silnym słońcem jest wykorzystanie funkcjonalnej pergoli ogrodowej. Pergole to konstrukcje zadaszone, które świetnie wpasują się w nowoczesne przestrzenie. Pergola wznoszona jest z elementów modułowych, aluminiowych, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Największą uwagę zwraca dach pergoli – składa się on z ruchomych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy decydują o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele oraz o tym, jak wiele światła wpada na przytulny taras w ogrodzie. Pergolę można uzupełnić o rolety boczne i frontowe – pozwolą one na zachowanie większej prywatności.

Author

Comments are closed.