Zakup drukarki to jedno. Drugie to zakup odpowiedniego tuszu. Na rynku dostępna jest szeroka oferta tuszy do drukarek. Wybór nie jest zatem taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Jednym z kluczowych parametrów jest wydajność tuszu.

Dlaczego wydajność tuszu jest ważna?

Można kupić nawet najlepszą drukarkę, ale nie będzie ona pracowała odpowiednio wydajnie bez kluczowego elementu. Mowa tu oczywiście o wydajnym tuszu do drukarki. Na rynku dostępne są różne tusze do drukarki. Wybór nie może być zatem przypadkowy.

Jeśli zakupi się tusz niskiej jakości, to szybko spodziewać można się, że już po krótkim czasie zacznie wysychać, szybko się zużywać, a w najgorszym razie doprowadzi do uszkodzenia urządzenia drukującego. Dlatego tak ważne jest, aby kupując tusz pod uwagę wziąć jego wydajność.

Co oznacza, wydajność tuszy do drukarki?

W tym momencie warto odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest wydajność tuszu do drukarki. Wydajność określa się oznaczeniem ISO/IEC. Jest to informacja o tym, ile stron można wydrukować, wykorzystując jeden pojemnik tuszu. Tu wartości mogą być różnie. Niektóre tusze do drukarki pozwalają na wydrukowanie 120 stron, inne 190 stron.

Co ważne, wydajność tuszy określa się osobno dla drukarek czarno-białych i drukarek kolorowych. Podobnie jest w przypadku drukarek laserowych i atramentowych. Inne wartości ISO/IEC przyjmuje się także dla urządzeń wielofunkcyjnych.

Tusz oryginalny czy zamiennik?

Na rynku dostępne są oryginalne tusze do drukarki, jak i ich zamienniki. Zdecydowanie droższe są tusze oryginalne. Zamienniki kosztować mogą nawet kilkadziesiąt procent mniej. Czy to oznacza, że oryginalne tusze są znacznie wydajniejsze? Nie zawsze tak jest. Dobrej jakości zamienniki cechuje tak samo wysoka jakość i wydajność wydruku, jak w przypadku tuszy oryginalnych. Ich zakup może zatem okazać się opłacalny.

Warto zwrócić także uwagę na to, że zamienniki często mają dużo większą pojemność w porównaniu z tuszami oryginalnymi. Wówczas starczają one na znaczniej dłużej i pozwalają na wydrukowanie znacznie większej ilości stron. W takiej sytuacji inwestycja w zamienniki jest naprawdę opłacalna. Dobry zamiennik jest całkowicie bezpieczny dla urządzenia drukującego. W żadnym wypadku nie uszkodzi drukarki. Pamiętać jednak trzeba, aby tusze zamienne kupowane były w dobrych sklepach z materiałami eksploatacyjnymi. Najlepiej w takich, które oferują gwarancję na oferowane przez siebie zamienniki. Można mieć wówczas pewność co do wysokiej jakości zakupionego produktu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Author

Comments are closed.