Wypoczynek wakacyjny to dla wielu osób nie tylko drogie, wielogwiazdkowe hotele i opływanie w luksusy, ale i szansa na spędzenie tego czau aktywnie, na łonie natury. Statystyki wskazują, że coraz większa liczba Polaków chce podczas urlopu spędzić go jak najbliżej natury, pokazując ją również swoim dzieciom, a ich wybór pada głównie na pola kempingowe oraz namiotowe. W czym tkwi ich czas?

Pole kempingowe – zalety takiego wypoczynku

Wśród wielu korzyści, jakie niesie za sobą urlop na polu kempingowym, pierwszą i najważniejszą jest właśnie bliskość natury, jaka otacza miejsce noclegowe. Bez względu na to, czy wybieramy spanie pod namiotem czy w wynajętej przyczepie kempingowej, po przebudzeniu otwieramy oczy na otaczający nas las, przyrodę, możemy obserwować drzewa, szyszki i wiewiórki. Widoki te są na co dzień zupełnie obce mieszkańcom wielkich miast i pewnie dlatego tak chętnie je oni wybierają. Na polach namiotowych np. w województwie lubuskim: https://www.wjozefowie.pl, podziwiać można również widoczne zza drzew jezioro, plażę i cieszyć się poranną kąpielą prosto w pięknym akwenie. Taki wypoczynek pozwala pozytywnie naładować wewnętrzne akumulatory, dotlenić organizm zmęczony życiem w wielkim mieście i jednocześnie odpoczywać tak, jak nie da tego żaden luksusowy hotel. Na polu kempingowym o wiele rzeczy trzeba zadbać samemu, więc przygotowanie kawy, rozpalenie ogniska czy smażenie nad nim kiełbasek staje się prawdziwą atrakcją, która potrafi zainspirować do działania nawet największych mieszczuchów!

Jezioro Sławskie – pomysł na wakacje pod namiotem

Ciekawym miejscem przyciągającym do wypoczynku na kempingu, na łonie natury jest popularne w województwie lubuskim jezioro Sławskie. To tutaj, od dziesiątek lat przybywają turyści spragnieni ciszy, przyrody, widoków na wielkie jezioro oraz żeglowania. Wielu z nich wybiera na swoją bazę noclegową pole kempingowe https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/kemping-jezioro-slawskie/, które jest doskonale przygotowane dla gości i jednocześnie pozwala im cieszyć się dzikością otaczającej go przyrody. Takie pola kempingowe są dostosowane do potrzeb gości zarówno przybywających tu solo, parami, jak i całymi rodzinami, dając atrakcję obcowania z przyrodą każdemu, kto szuka ciszy, relaksu i zapachu lasu tuż po przebudzeniu.

Tą formę wypoczynku specjaliści polecają szczególnie osobom zapracowanym, zabieganym i takim, które na co dzień mają problem z odstresowaniem się i wyłączeniem z szalonego pędu życia. Na polach namiotowych takie wyłączenie pełni nierzadko rolę detoksu cywilizacyjnego, dzięki któremu do pracy wraca się ze zdwojoną siłą i czystym, odświeżonym umysłem. Duże znaczenie mają również specjalne miejsca rekreacyjne wytyczone na takich obiektach. Pozwalają one na zaplanowanie i przeprowadzenie ogniska z klasycznymi patykami do nabijania kiełbasek, ale i stwarzają warunki do porannego biegania po lesie i wdychania idealnie czystego, świeżego powietrza. Doskonały pomysł na to, by wrócić do formy i po urlopie mieć więcej chęci do życia.

Author

Comments are closed.