Okna nieotwierane to ciekawa nowość na polskim rynku – okna takie jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z biurowcami i dużymi przeszkleniami w miastach. Dzisiaj tego typu stolarka okienna może być wykorzystana również w naszych domach. Jak działają okna nieotwierane i w jaki sposób poprawią nasz komfort życia?

Jak budowane są okna nieotwierane?

Okna nieotwierane to specjalny rodzaj stolarki okiennej, w której nie ma montowanych klamek, nie ma tez możliwości przesuwania przeszklenia. Okna takie stanowią zazwyczaj część większego przeszklenia, np. w salonach czy w kuchniach, gdzie jeden z segmentów to po prostu szerokie drzwi balkonowe czy tarasowe – i ten element jako jedyny może być otwierany. Okna nieotwierane to świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych o nowoczesnym designie – okna takie pozwolą na wydobycie piękna fasady domu, ale też na stworzenie niebanalnego charakteru wewnątrz. Olbrzymie przeszklenia pozwalają na to, aby do wnętrza wpadała maksymalna ilość światła. Dzięki oknom tym możemy cieszyć się nieograniczonym widokiem na naturę: ogród, pobliski las, jeziora. Dzięki okno tego typu stworzymy wyjątkowy klimat w naszym domu i sprawimy, że natura będzie znacznie bliżej, a my będziemy mogli być jej częścią.

Czy okna nieotwierane dobrze izolują przed chłodem?

Wiele osób zastanawia się, czy tak duże przeszklenia będą skutecznie chronić przed chłodem w czasie jesiennych i zimowych dni? Uspokajamy – zdecydowanie tak – technologia tworzenia okien nieotwieranych opiera się na zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, w tym wklejaniu szyb w ramę na całej ich długości. Okna takie nie posiadają również tzw. mostków zimna, które mogą powodować przedostawanie się chłodu do wewnątrz. W oknach tego typu stosowane są najczęściej potrójne przeszklenia, a szyby znajdują się w ściśle określonej odległości od siebie. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia gaz.

 

Author

Comments are closed.