Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są badania kliniczne dla świata naukowego. Trzeba dążyć do tego, aby przepływ danych odbywał się w jak najsprawniejszy sposób. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli ktoś wybierze rozwiązania, jakie proponuje firma 10Clouds. 

Nowy projekt systemu zarządzania

Datacapt to nowa aplikacja mobilna, która powstała dzięki wysiłkowi programistów, próbujących dopasować ją do potrzeb użytkowników. Czy to się udało? Chyba śmiało można powiedzieć, że tak. Świadczą o tym pozytywne opinie różnych użytkowników, którzy dążą do tego, aby móc na bieżąco wykorzystywać otrzymane wyniki badań. Poprzednie platformy badań były przestarzałe i nie dawały one sobie rady z obsługą wszystkich wyników. Zaistniała więc potrzeba utworzenia czegoś nowoczesnego, co wpłynęłoby również na usprawnienie pracy.

Rewolucja w branży badań klinicznych

Praca nad Datacapt Case Study rozpoczęła się od analizy konkurencji. Trzeba było również sprawdzić to, jakie potrzeby ma współczesna branża medyczna. Tylko dzięki temu można było stworzyć projekt platformy, która byłaby w stanie pokonać istniejącą konkurencję, jak również zaproponować nowoczesne rozwiązania, pomagającę sprawniej obsługiwać badania kliniczne. Tym bardziej, że sam ich proces wykonywania jest nader skomplikowany. Zanim pacjenci będą mogli korzystać z takich dobroci badań kliniczny, mija spora ilość czasu. Wszystko miało więc doprowadzić do tego, aby ten czas maksymalnie skrócić.

Testowanie Datacapt

Zanim produkt został wypuszczony na rynek, potrzebna była faza polegająca na testowaniu Datacapt. Tylko dzięki temu można było stwierdzić, czy spełnia on wymagania użytkowników, czy też potrzebne będą kolejne prace mające na celu dopracowanie kolejnych szczegółów. Testy były przeprowadzone na grupie docelowej. Ich feedback pozwolił ocenić, czy m.in. przechwytywanie i eksportowanie danych nie będzie nikomu sprawiał żadnych trudności. Ważne było również łatwe rejestrowanie uczestników badań, jak również wyłapywanie ich zgód na udział w takich działaniach.

Produkt dla lekarzy

Datacapt to produkt stworzony z myślą o lekarzach, aby ich praca mogła stać się jeszcze łatwiejsza. Na co dzień muszą oni mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Dlatego Datacapt okazał się dla nich nie lada wybawieniem, który ma starannie dopracowany frontend, jak również backend. System elektronicznego przechwytywania danych i współpraca z nim, dzięki Datacapt, nie stanowi już dla nikogo problemu.

 

Author

Comments are closed.