Każdy właściciel samochodu musi ubezpieczyć swoje mienie. Nie musisz decydować się na rozszerzony pakiet AC i Assistance. Twoim obowiązkiem jest kupno ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Przed czym chroni polisa? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Czym jest ubezpieczenie OC?

Polisa OC jest podstawowym i obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Twoja polisa OC zabezpiecza przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane przez Ciebie w zdarzeniu drogowym. Oznacza to, że nie będziesz musiał płacić za naprawę wozu z własnej kieszeni – pokryciem szkód zajmie się Twój ubezpieczyciel, a Ty (w większości przypadków) stracisz przysługujące Ci zniżki.

Jak długo ważna jest polisa?

Umowa zawierana z ubezpieczycielem obowiązuje przez równy rok. Najpóźniej w ostatnim dniu obowiązywania starej umowy należy podpisać nowy dokument z tym samym lub innym, dowolnie wybranym towarzystwem. Warto pamiętać, że nawet jednodniowa przerwa między polisami naraża Cię na olbrzymie kary finansowe. 

Znajdź najtańszą opcję

Zakres polisy OC określa ustawa. Oznacza to, że warunki proponowane przez poszczególne towarzystwa są niemal identyczne. Mimo tych podobieństw, ceny usług są mocno zróżnicowane. Koszty zakupu ubezpieczenia OC uzależnione są od wielu czynników, takich jak wiek i doświadczenie kierowcy, jego miejsce zamieszkania, parametry techniczne wozu (model, rok produkcji, pojemność silnika, przebieg) .Kupując ubezpieczenie OC, nie warto przepłacać. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu sprawnie obliczysz wysokość składki za ubezpieczenie swojego samochodu w cenionej grupie Compensa.

Author

Comments are closed.